چگونه از تلویزیون شهری بهترین نتیجه را برای تبلیغات بگیریم؟

چگونه از تلویزیون شهری بهترین نتیجه را برای تبلیغات بگیریم؟

از زمان معرفی تلویزیون های شهری از دهه ها پیش تا کنون، تلویزیون شهری یا Video Wall نقش به سزایی در انتقال اطلاعات به صورت گسترده در محیط نمایشگاه، همایش و رویدادهای مختلف داشته است. طیف گسترده ای از تلویزیون های شهری امروزه در کنفرانس ها، نمایشگاه های تجاری، محیط های آموزشی و دیگر مکان ها مورد استفاده قرار می گیرد؛ از این رو بسیاری از افراد به سمت خرید و اجاره تلویزیون شهری می‌روند.

چگونه از تلویزیون شهری بهترین نتیجه را برای تبلیغات بگیریم؟

شما به عنوان برنامه ریز مناسبتی برای استفاده از تلویزیون شهری ممکن است با مشکلات زیادی رو به رو شوید. هدف این مقاله یافتن راه حل هایی برای مشکلات معمول در استفاده از تلویزیون شهری است.

  • مشکلات معمول در استفاده از تلویزیون شهری

چه تصمیم به کرایه یک تلویزیون شهری ال ای دی داشته باشید، چه قصد دارید آن را بخرید و در یک محیط ثابت استفاده کنید؛ باید مشکلات معمول در استفاده از این تلویزیون ها را بشناسید تا بتوانید از بروز آن ها جلوگیری کنید. بیایید نگاهی به آنچه لازم است بدانید بیاندازیم تا تجربه ای بی عیب و نقص در استفاده از تلویزیون شهری داشته باشید.

  • هدفتان برای استفاده از تلویزیون شهری را مشخص کنید

قبل از نصب تلویزیون شهری، شما به عنوان یک مسئول برنامه ریزی باید اهداف مرتبط کسب و کار در استراتژی استفاده از تلویزیون شهری را مورد بررسی قرار دهید. تلویزیون شهری نسبت به دیگر استراتژی هایی که تا کنون استفاده کرده اید، چگونه می تواند پیام انتقالی شما به مخاطب را بهبود بخشد و ترفیع دهد؟ برای مثال، در محیط یک رویداد، یک تلویزیون شهری می تواند مناسب تر از ایده های دیگر برای به نمایش درآوردن اسپانسرها، مخاطب قرار دادن شرکت کنندگان با محتواهای مختلف و خوشامدگویی به مهمان ها با محتواهای بصری باشد.

  • فضایی که قرار است در آن از تلویزیون شهری استفاده کنید را بشناسید

قبل از آنکه تصمیم به نصب تلویزیون شهری بگیرید، لازم است که فضایی که می خواهید برای تلویزیون شهری اشغال کنید را مورد بررسی قرار دهید. این فاکتورها به شما کمک می کند تا بتوانید نسبت به اندازه، وضوح، تعداد پیکسل، رزولوشن و قدرت مورد نیاز بهتر تصمیم گیری کنید. به علاوه، موارد دیگر موجود در مکان مورد استفاده را نیز مورد بررسی قرار دهید. برای مثال، اگر تصمیم به ساخت یک غرفه در یک نمایشگاه تجاری دارید، یک تلویزیون شهری بزرگ ممکن است برای استفاده شرکت کنندگان مناسب نباشد و آن ها را از پیام اصلی شما دور کند.

  • قابلیت های تکنیکال برای ارائه محتوای خلاقانه در تلویزیون شهری را بشناسید

ویدیوها، تصاویر، صداها، متن و دیگر محتواهایی که قابلیت ارائه در تلویزیون شهری دارند را بررسی کنید. هیچ چیز به اندازه تلویزیون شهری با محتوایی مانند فونت های کوچک و ناخوانا و تصاویر با رزولوشن پایین غیرحرفه ای به نظر نمی رسد. هم فونت و هم تصاویر باید به قدری بزرگ باشند که محتوا را کاملاً قابل درک کنند. به یاد داشته باشید: اگر محتوای شما بر روی نمایشگر لپ تاپ فوق العاده به نظر برسد، ممکن است در نمایشگرهای بسیار بزرگ تلویزیون های شهری به خوبی نمایش داده نشود. به همین دلیل فراموش نکنید محتواهایی که برای نمایش در تلویزیون های شهری آماده می کنید مناسب سایز این تلویزیون ها باشد.

مسائل معمول درباره محتوای ارائه شده در تلویزیون شهری را بشناسید

عموماً مشکلاتی در آماده سازی محتوای مناسب برای نمایش در تلویزیون های شهری وجود دارد که افراد بدون تجربه کافی در طراحی ممکن است در طراحی محتوا برای این نمایشگرها در دام آن بیافتند. در ادامه به بررسی چند مورد می پردازیم:

حتماً محتوای مورد استفاده کوتاه باشد

چه محتوای شما یک خوشامدگویی ساده باشد، چه یک متن در کادر مشخص، محتواهای طولانی مشکل معمول طراحان آماتور یا مبلغان رویدادهاست. پیام کوتاه و ساده همیشه تأثیرگذاری بیشتری در رسانه های دیجیتال دارد. برای مثال، بیلبوردی در یک بزرگراه را در نظر بگیرید. وقتی فردی با سرعت 100 کیلومتر بر ساعت در حال رانندگی است تنها 30 ثانیه برای دیدن یک تبلیغ زمان دارد. به همین ترتیب، افرادی که در یک رویداد شرکت می کنند بر روی مبل ننشسته اند آن ها در حرکت هستند و در معرض بیشمار محتوا قرار دارند. به همین دلیل مهم است پیام تان به راحتی خوانده شود. قانون کلی برای این مورد محدود کردن مدت محتواهای ویدیویی تا حدود 10 ثانیه است.

متون مورد استفاده بزرگ و خوانا باشند

برای طراحی محتواهای متنی از فونت های خوانا و ساده استفاده کنید. برخی از طراحان متن های خیلی کوچیکی طراحی می کنند که احتمالاً در نمایشگرهای لپ تاپشان زیبا به نظر می رسند، اما در نمایشگرهای تلویزیون شهری بسیار بد خواهند بود. به علاوه، نسبت به پیکسل های موجود در نمایشگر تلویزیون شهری ممکن است سایه ها و افکت هایی که طراحان به متون می دهند به خوبی دیده نشود و باعث ناخوانی شود. به همین دلیل بهتر است از این موارد در طراحی استفاده نشود. برعکس سایز بزرگ نمایشگرهای شهری، بسیاری از این تلویزیون های پیکسل هایی بسیار کم تر از نمایشگرهای کامپیوتری دارند و این یعنی نمایشگر تلویزیون شهری محتوا را با این جزئیات به نمایش نمی گذارد. به همین دلیل، طراحی سایه و افکت های زیبا برای حروف کوچک عالی به نظر می رسد اما طراحی این موارد در نمایشگرهای تلویزیون شهری کاری بیهوده است.

سلسله مراتب بصری برای تلویزیون شهری ایجاد نکنید

سلسله مراتب بصری هیچ احساسی در مخاطب ایجاد نمی کند و فقط موجب بدفهمی پیام شما می شود. اگر می خواهد پیام تان در سر و صدا گم نشود همیشه مهم ترین قسمت پیام تان را با اولویت به نمایش درآورید و آن را با المانی نیرومند در یک اسلاید طراحی کنید. همچنین می توانید برای تأثیرگذاری بیشتر رنگ آن را متمایز از دیگر متن ها و پس زمینه هایتان طراحی کنید.

یک صفحه نمایش منسجم ایجاد کنید

هدف اصلی شما برای استفاده از تلویزیون شهری ایجاد یک صفحه نمایش منسجم است، نه استفاده از چندین صفحه نمایش که به ظاهر به هم متصل شده اند. گوشه های مشکی اطراف نمایشگرها می تواند حواس بیننده را پرت کرده و در روند نمایش محتوای شما خلل ایجاد کند. قابلیت سخت افزاری و نرم افزاری تلویزیون شهری شما بیانگر نحوه نمایش محتوا بر روی نمایشگر است. تمام محتواهای موردنیازتان را در ابعاد تلویزیون شهری مورد استفاده طراحی کنید تا از قابلیت های این نمایشگر را به نحو احسنت استفاده کرده باشید. به یاد داشته باشید، فاکتورهایی نظیر پیکسل و رزولوشن صفحه نمایش تأثیر زیادی در کیفیت محتوای نمایش داده شما دارد.

پاسخگوی شما هستیم